Ідея
Наша мета
Свою мету Лабораторія Міського Простору реалізовує через втілення серії заходів та проектів у міському просторі із залученням різних категорій населення міста. В рамках Лабораторії відбуваються дискусійні зустрічі з мешканцями та фахівцями, робота ініціативних груп, майстер-класи з просторового планування, архітектурного моделювання, візуалізації, публічні заходи – міські свята, змагання, вуличне кіно, та інші цікаві формати. Також ЛМП - це розробка рекомендацій до міських планів благоустрою, конкурси ідей та творчих робіт, втілення міні-проектів. Кінцевим результатом діяльності Лабораторії є конкретні зміни у публічному просторі міста - поява нових об’єктів, креативні та нетипові події, міські плани благоустрою, тощо. В середньому один повний цикл проектів Лабораторії у конкретному місті триває 12 місяців, проте може бути підлаштований під потреби кожної унікальної ситуації. Лабораторія Міського Простору працює в першу чергу із малими моноіндустріальними містами України. На наш погляд, саме такі міста, яких в україні 122, мають великий потенціал розвитку. Проте саме про них говориться найменше як у інформаційному просторі, так і у професійних середовищах. Проект Community Involvement In Urban Spatial Planning розпочався у 2014 році за підтримки Європейської Комісії в рамках програми «Фонд розвитку громадянського суспільства у країнах - сусідах ЄС 2012. Розвиток недержавних організацій та місцевих органів самоврядування 2012 та 2013 - Україна».
Послуги
Що ми пропонуємо
Лабораторія Міського Простору працює в першу чергу із мешканцями, наша методологія спрямована на залучення громад українських міст до планування благоустрою та створення міського простору нового типу – гарного, зручного, насиченого подіями та ідеями. Завданням Лабораторії є допомога містам у вирішенні проблем благоустрою, активізації громадського життя та залучення мешканців до вирішення міських проблем. Окрім роботи із мешканцями, ЛМП пропонує інструменти, які налагоджують та посилюють співпрацю громади із органами місцевого самоврядування та бізнесом. Методологія ЛМП дозволяє залучити максимальне коло зацікавлених сторін до розвитку міста - групи ініціативних мешканців, творчі середовища, громадські організації та об’єднання, та усіх, хто дбає про покращення вигляду, зручності та якості життя у конкретному міському середовищі.
Команда
Хто ми
Лабораторія Міського Простору - це фахівці із соціології, архітектури, просторового планування та благоустрою, залучення громади та соціальної фасилітації. З нами працюють дизайнери та спеціалісти зі створення інфографіки, а також усі охочі долучитися до проекту своїми ідеями та працею. Кожне місто, яке є учасником проекту формує свою команду на місці, долучаючи до робочої групи якомога різноманітнішу авдиторію - від активістів та працівників міськрад до підприємців, студентів, митців. Команда кожного міста окрім професійної різноманітності дотримується принципу гендерного балансу, а також особливо намагається залучати представників незахищених верств населення.