Громадський простір в малих містах – опитування у Ладижині
Громадський простір в малих містах – опитування у Ладижині
1,898
Ірина Янів   20.10.2015

Протягом вересня 2015 р. в рамках проекту “Лабораторія Міського Простору” у м. Ладижин проводилось соціологічне дослідження “Громадський простір в малих міста”.

Під час опитування соціологи намагались з’ясувати, як мешканці Ладижина розуміють громадський простір свого міста, хто, на їхню думку, несе відповідальність за місця загального користування, в який спосіб мешканці готові проявляти ініціативу та долучатись до громадського активізму.

Як показали дослідження, серед найбільших проблем міста мешканці називають погану екологію, поганий стан доріг та тротуарів, бездомних тварин та девіантну поведінку. В той же ж час, із позитивів мешканці Ладижина відзначають його чистоту, красиву природу довкола міста (р. Буг, водосховище), сильний емоційний зв’язок із містом, його компактність.

Мешканці Ладижина переважно пишаються своїм містом та вважають його хорошим місцем для сім’ї.

Серед громадських просторів, які відзначили ладижани, є центральна площа, торговий центр, центральний парк, піцерія та кав’ярня, а також прибудинкові території. Потенціал до розвитку мешканці вбачають у Будинку Культури, Дендропарку, центральній вулиці та березі р. Буг.

Стосовно ж відповідальності за розвиток громадських просторів, то результати виявили, що значна частина мешканців Ладижина покладає вповні цю відповідальність на місцеву владу. Водночас значна частина містян готова долучатись до створення громадських просторів, проте принаймні за часткову оплату. Серед причин, чому мешканці не долучаються до громадських ініціатив та заходів , ладижани називали переважно байдужість до життя міста, нестачу вільного часу та нерозуміння того, в який спосіб можна долучитись (наприклад мешканцям мало відомо про громадські організації, що є у місті та про те, як вони працюють).

Детальніше про результати дослідження ми напишемо після того, коли отримаємо дані з інших двох міст-партнерів – Добропілля та Тернівки. Слідкуйте за новинами!

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+
Партнери