Громадський простір в малих містах – презентація результатів соціологічних досліджень
Громадський простір в малих містах – презентація результатів соціологічних досліджень
2,024
Ірина Янів   04.11.2015

04 Листопада у м. Тернівка Дніпропетровської області в рамках проекту “Лабораторія Міського Простору” відбулася презентація результатів соціологічного дослідження “Громадський простір в малих містах”, що проводилось у місті протягом вересня 2015 р.

Презентація відбулась у міській бібліотеці для дорослих. Захід відвідало близько двадцяти мешканців Тернівки, а також представники місцевих ЗМІ.

Як показали дослідження, а також дискусія після презентації, громадський простір в уявленні мешканців Тернівки обмежується невеликим переліком найвідоміших локацій (на кшталт центральної площі, центрального парку, стадіону, тощо), натомість такі місця як подвір’я будинків, просто вулиці, ринки, набагато рідше класифікуються мешканцями як “громадський простір”.

Цікавими є  показники “відповідальності за громадський простір”. Більшість опитуваних погодились із думкою, що відповідальність ділять між собою порівну мешканці та міська влада, частина додали до цього переліку також бізнес. Однак запитання, що стосувались готовності проявити ініціативу у справі покращення/зміни/створення громадського простору показали, що таких ентузіастів не багато. Проте варто зазначити, що останніми роками спостерігається позитивна динаміка – активістів, в тому числі тих, що займаються громадськими просторами, з’являється дедалі більше. Під час дискусії мешканці висловили думку, що найпростіше почати з відомих речей, необхідність яких найбільш очевидна і незаперечна – наприклад дитячих майданчиків. Після першого позитивного досвіду легше рухатись далі та братися за складніші об’єкти та простори, впроваджувати інновативні ідеї.

Нагадаємо, аналогічне дослідження було також проведено у м. Ладижин. З результатами можна ознайомитись тут.

Також на листопад 2015 р. опитування заплановане і у м. Добропілля. Після отримання результатів всіх трьох міст, експерти проекту планують підготувати інфографічні матеріали із найцікавішими показниками.

 

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+
Партнери